Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues představuje přirozenou terapii, jež vychází z jógy a která aktivuje či obnovuje tvorbu ženských pohlavních hormonů.


Sestavu mohou vyučovat pouze certifikované lektorky samotnou autorkou! Jsem jediná certifikovaná lektorka v Teplicích.

 

Hormonální jógová terapie reaktivuje vaječníky, zvyšuje hladinu ženských pohlavních hormonů a snižuje intenzitu symptomů menopauzy na minimum a nebo je zcela odstraňuje.

Pro zvýšení účinnosti postupu a pro dosažení rychlejších výsledků, jsou v sérii cvičení použity techniky z jiných druhů jógy: dynamické ásany z kundalini jógy a tibetská technika práce s energií.

 

Jedná se o sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.

 

Autorkou této terapeutické metody je Dinah Rodrigues (90 let). Dinah pochází z Brazílie. Józe se věnuje více než 50 let. Vystudovala psychologii, ale hlavně je celosvětově známou a uznávanou jógovou lektorkou a terapeutkou. Sestavu HJT vytvářela přibližně 20 let, vše konzultovala s uznávanými jógovými učiteli, ale také lékaři a fyzioterapeuty. Je zastáncem propojení klasické a alternativní medicíny a zkušené lékaře klasické medicíny velice uznává. A díky tomu proběhla v Brazílii VĚDECKÁ ANALÝZA. Do které byly vybrány ženy, které měly zdravotní problémy spojené s hormonální nerovnováhou. Před tím, než ženy začaly cvičit sestavu HJT, jim lékaři odebraly vzorky krve kvůli hormonálnímu profilu a vyplňovaly dotazníky, ve kterých uvedly diagnózu včetně intenzity symptomů. Výsledky této analýzy byly velice dobré. U 100% účastnic analýzy došlo po 3-4 měsících pravidelného cvičení sestavy HJT k vymizení všech příznaků bez užívání léků. Hladina ženských hormonů vzrostla o 154%. Procenta vypovídají o průměrném výsledku, tedy jsou i ženy, které měly ženské hormony vyšší, než je optimum, u těch se hladina snížila a naopak. Sestava HARMONIZUJE HORMONÁLNÍ SYSTÉM! Vede ženy k optimálnímu zdraví, tedy i optimálním hladinám hormonů.

Sestava HJT je účinná jako celek, nemělo by se měnit pořadí cviků, ani by se neměly jednotlivé cviky provádět samostatně.

Sestava působí na všech úrovních: fyzické, emoční, mentální a duchovní. Součástí sestavy je harmonizace energie a čaker, která má psychosomatické účinky, pomáhá tedy odstraňovat fyzické problémy, které vznikly na úrovni psychiky.


 

Výsledky však závisejí na Vaší vytrvalosti a pravidelnosti cvičení- čím více budete cvičit, tím lepších výsledků dosáhnete.

 

Autor/zdroj:

Hormonální jógová terapie pro znovuaktivování hormonálního systému a odstranění symptomů menopauzy, PMS, polycystických vaječníků a neplodnosti, Dinah Rodrigues, nakl. Fontána 2014

https://www.hormonalni-joga.eu/o-hormonalni-joze/

Odkaz na případové studie: https://www.mariavelaryoga.com.br/images/2012_afonso_menopause_artigo_dra_helena.pdf

 

 

https://www.jogadnes.cz/joga/prechod-2498/

 

https://magazin.maitrea.cz/kdyz-se-splasi-hormony/

 

https://ona.idnes.cz/sestava-cviku-masiruje-zlazy-a-leci-rika-zakladatelka-hormonalni-jogy-1et-/dieta.aspx?c=A160620_113414_dieta_jup

 

https://www.dinahrodrigues.com.br/#!home-en/c1a1m