Jóga pro těhotné= gravid jóga


Naučíte se pracovat s dechem, s pánevním dnem a zjistíte, že i s rostoucím bříškem se dá udržovat v kondici. Díky pravidelnému cvičení jógy jsou ženy v lepší fyzické kondici a lépe se zotavují po porodu. Pokud je vše v pořádku, cvičit se může až do porodu.


Jóga blahodárně působí na zdraví a psychiku budoucí maminky a tak i na její miminko. Během těhotenství pomáhá předcházet bolestem zad, nebo je přinejmenším zmírní. V hodině se objeví dechová cvičení, těhotenský pozdrav slunci, jógové pozice přizpůsobené rostoucímu bříšku, závěrečná relaxace.

Jógové pozice (asány) přizpůsobíme danému trimestru, jelikož každý trimestr má svá specifika a je zapotřebí tato specifika respektovat.


Nečekejte předporodní kurzy, jako nabízejí např. nemocnice. Na gravid józe jste nejdůležitější Vy sama, to, abyste se cítila dobře ve svém těle, abyste byla v kondici, posílila a přijala měnící se tělo a především se naučila relaxovat a dýchat. Přestože dýcháme zcela automaticky v průběhu celého života, vědomá kontrola dechu a soustředění se na dech během porodu Vám může velice pomoci a celý průběh porodu usnadnit.

V těhotenství je každý den jiný. Naslouchejte vlastnímu tělu a intuici.

 

Jóga pro těhotné je určena zdravým těhotným ženám. Pokud jste jógu nikdy dříve necvičila, doporučuje se od ukončeného 1.trimestru. Jóga pro těhotné působí bláhodárně, vždy ale konzultujte vhodnost cvičení se svým gynekologem.

 

Na Vaše přání jsem teplické hodiny pro těhotné rozšířila  a jste-li po porodu, můžete se na tyto hodiny přidat. Jemně začnete zpátky posilovat tělo, budete dýchat, a to je  nejdůležitější. Pokud jste mé hodiny navštěvovaly již jako těhotné, víte, co Vás čeká. Pokud ne, není nic jednoduššího než lekce vyzkoušet.

V průběhu těhotenství se může objevit i tzv. diastáza (rozestup břišních svalů). Na těchto lekcích se dozvíte, čemu se případně vyvarovat a jak s diastázou pracovat po porodu.

Věřím, že obzvlášť v případě jógy pro těhotné není nad osobní zkušenost, a to i s vedením lekcí právě v tomto jiném stavu. Jsem jediná lektorka pravidelných lekcí pro těhotné a po porodu v Teplicích.

 

Při jakémkoli omezení (stavy po operaci, srdeční potíže apod.) konzultujte vhodnost cvičení se svým lékařem.